mgr inż. Wiesław Kordas

O mnie:

Pułkownik służb specjalnych i inspektor Policji w stanie spoczynku. Jako funkcjonariusz zajmował się rozpracowaniem i realizacją spraw kryminalnych dotyczących przestępczości zorganizowanej, zabójstw, kradzieży i włamań, poszukiwań oraz obrotu dziełami sztuki. Twórca pierwszego w Policji Wydziału Analizy Kryminalnej oraz Zarządu i Biura Wywiadu Kryminalnego KGP. Ukończył kursy i szkolenia z zakresu analizy i zwalczania przestępczości zorganizowanej w Holandii, Niemczech oraz w 1997 roku w Wielkiej Brytanii, w New Scotland Yard. Od 2015 roku zajmuje się prowadzeniem zajęć na wyższych uczelniach, m.in.: Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytecie Warszawskim oraz w korporacjach, z zakresu: wywiadu i analizy kryminalnej, przestępczości zorganizowanej, czynności i pracy operacyjnej, wywiadu i kontrwywiadu gospodarczego oraz e-rzeczywistości.