Trwają zapisy na termin: 24.11.2021 - 26.11.2021 Pozostało 3 tygodnie, 1 dzień żeby się zapisać! Zapisz się!

Jak skutecznie monitorować sieć i infrastrukturę - sytemy SIEM

sieci cyberbezpieczeństwo bezpieczeństwo systemy SIEM cyber techniczne

Szkolenie Jak skutecznie monitorować sieć i infrastrukturę - systemy SIEM jest poświęcone omówieniu technik monitorowania i sposobów ochrony infrastruktury teleinformatycznej oraz samodzielnemu testowaniu przez uczestników zaprezentowanych procedur i metod.

SZKOLENIE BĘDZIE REALIZOWANE W TRYBIE ZDALNYM

Cel szkolenia:
Przedstawienie kluczowych elementów cyberbezpieczeństwa w systemach informatycznych z perspektywy prezentacji technik konfiguracji oprogramowania SIEM i integracji narzędzi wspomagających monitorowanie infrastruktury informatycznej oraz wykonania przez uczestników szkolenia samodzielnego testu zaprezentowanych narzędzi na przykładowym, kontrolowanym ataku na system.

Adresaci szkolenia:
Szkolenie adresowane jest w szczególności do administratorów i architektów systemów informatycznych, osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo IT w organizacjach oraz osób chcących podjąć pracę w zespołach SOC.

Plan szkolenia:

1. Wprowadzenie do systemów SIEM.
  2. Platforma Splunk Enterprise:
    • zarządzanie logami,
    • korelacja zdarzeń z różnych źródeł,
    • wzbogacanie danych.
  3. Metody monitorowania punktów końcowych sieci.
  4. Metody monitorowania sieci.
  5. Metody wykrywania incydentów bezpieczeństwa.
  6. Reagowanie na incydenty bezpieczeństwa.
  7. Planowanie procesów i tworzenie scenariuszy.

Wymagania wstępne:
Znajomość podstawowych zagadnień związanych z administracją systemami informatycznymi, umiejętność obsługi systemów z rodziny Unix/Linux, znajomość podstawowych zagadnień z obszaru sieci komputerowych.

Warunki ukończenia szkolenia:
Obecność, aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz wykonanie zadań praktycznych.

Wymagania dotyczące środowiska komputerowego:

• system operacyjny Windows lub Linux,
  • co najmniej 2-rdzeniowy procesor wspierający wirtualizację,
  • minimum 12GB dostępnej pamięci RAM,
  • minimum 50GB wolnego miejsca na dysku,
  • zainstalowane darmowe oprogramowanie Oracle VirtualBox,
  • przeglądarka internetowa/zainstalowana aplikacja umożliwiająca korzystanie z oprogramowania  służącego do prowadzenia zajęć online (oprogramowanie wskazane będzie przez prowadzącego).

Jak się zapisać?

1. Żeby zapisać się na szkolenie musisz posiadać konto w naszym systemie. Żeby je założyć kliknij tutaj. Konto to umożliwia korzystanie z oferty, zarówno na platformie szkolenia.ctb.agh.edu.pl, jak i szkolenia.informatyka.agh.edu.pl oraz podyplomowe.informatyka.agh.edu.pl. Jeśli już posiadasz konto możesz pominąć ten krok.
  2. Po utworzeniu konta zapisz się na szkolenie. O przyjęciu decyduje kolejność przesłanych zgłoszeń.
  3. Poczekaj na automatyczne potwierdzenie Twojego zgłoszenia z naszego systemu i następnie prześlij na adres e-mailowy szkolenia@informatyka.agh.edu.pl skan podpisanego kwestionariusza osobowego.
  4. Poczekaj na potwierdzenie uruchomienia szkolenia. Następnie dokonaj wpłaty za szkolenie i prześlij e-mailem potwierdzenie dokonania wpłaty. Dane do przelewu zostaną podane w e-mailu potwierdzającym uruchomienie szkolenia.
  5. Prześlij lub dostarcz oryginały dokumentów przed terminem rozpoczęcia szkolenia.

Wymagane dokumenty:

Sposób i miejsce złożenia dokumentów:

• osobiście - w zamkniętej kopercie:
    Instytut Informatyki, budynek D-17, ul. Kawiory 21,

kopertę (podpisaną: szkolenie Jak skutecznie monitorować sieć i infrastrukturę - systemy SIEM (pok. 2.13)) należy zostawić w skrzynce przeznaczonej na korespondencję, która znajduje się w holu budynku, na prawo od wejścia,
  • pocztą - adres do wysyłki:
    Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

al. A. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków
    Instytut Informatyki (budynek D-17)
    z dopiskiem: szkolenie Jak skutecznie monitorować sieć i infrastrukturę - systemy SIEM (pok. 2.13).

Minimalna liczba osób warunkująca uruchomienie szkolenia: 7 osób.

Czas trwania: 3 dni (24 godziny dydaktyczne)
Cena: 2000 zł

Kliknij w datę, żeby dowiedzieć się więcej o wybranym terminie.

Masz pytania? Napisz

DOKUMENTY DO POBRANIA

Kwestionariusz osobowy
Regulamin kursów dokształcających i szkoleń w AGH